WYCIECZKA

CAŁODZIENNY WYCIECZKA WYSEPKA SOUDA, ALMIRÍDA, MARATHI, LOUTRAKI

Nasz statek piracki „BLACK PEARL” wyrusza z portu Souda na całodzienny rejs piracki oraz na wieczorny rejs po zatoce Souda.

Souda jest przybrzeżną jednostką komunalną miasta Chania, która zajmuje całą południowo-zachodnią część zatoki Souda, największego i najbezpieczniejszego naturalnego portu na Morzu Śródziemnym http://www.chania.gr/municipality/desoudas/de-souda.html

KURSY
Nasze całodzienne rejsy po zatoce Souda odbywają od maja do października.

Statek wypływa na całodzienny rejs piracki z portu o godzinie 10:00 i powraca do portu o godz. 17:00.

 CENY BILETÓW (bez posiłków)
 • Pasażerowie w wieku do 2 roku życia podróżują za darmo.
 • Pasażerowie w wieku od 13 lat wzwyż płacą 22 € 
 • Pasażerowie w wieku od 3 do 12 lat, płacą 50% ceny biletu, tj. 11€

Powyższe ceny biletów (bez posiłków), zawierają VAT (24%) i inne opłaty oraz pisemny przewodnik w Państwa języku.

Rezerwacji biletów na nasze rejsy można dokonać:
 • Telefonicznie, pod numerami telefonów: 28220 22888/ 24344, na naszej stronie www.cretandailycruises.com, lub e-mail na adres info@cretandailycruises.com, a bilety mogą być odebrane na statku w dniu podróży.
 • We wszystkich biurach podróży współpracujących z naszym konsorcjum. Aby otrzymać bilety w dniu Państwa podróży, prosimy przedstawić na statku rezerwację z biura podróży.
Bilety można również nabyć bez rezerwacji bezpośrednio na naszym staku w dniu podróży (w zależności od dostępności), zapłata gotówką lub kartą kredytową.
 
CO NALEŻY WIEDZIEĆ
 • Cena biletu nie obejmuje obiadu na statku. Self Service - Bar naszych statków jest czynny przez cały czas trwania rejsu.
 • Przed wysiadaniem w Marathi należy zaopatrzyć się w barze statku w kanapki, wodę mineralną napoje, przekąski, kawę artykłuły plażowe, itp.
 • Za zakupy dokonywane na naszym statku można płacić kartą kredytową.
 • Kapelusz, krem ​​do opalania i wygodne buty są niezbędne przy wysokich temperaturach, szczególnie w miesiącach letnich.
 • Na zewnątrz ogrodzonego portu Souda znajduje się bezpłatny parking samochodowy.
 • Tych, którzy szczęśliwe chwile swojego życia pragną przeżyć w wyjątkowy sposób, informujemy, że na naszych statkach w Souda oraz w Kissamos organizujemy wyjątkowe i bajeczne śluby, chrzty oraz inne imprezy towarzyskie (Info tel. 28220 22888)

SZCZEGÓŁOWY WYCIECZKA

Zobacz mapę zatoki Souda.

Wypływając z portu Souda nasz statek „Black Pearl”, przemierza południową część zatoki. Zatoka Souda jest wyjątkowo malownicza, pod ochroną, jest pięknym, naturalnym portem i miejscem o znaczeniu strategicznym na przestrzeni wieków.

Przy dźwiękach przyjemnej muzyki, podziwiając piękne wybrzeże, można zauważyć na wzgórzu Kalami historyczny turecki Fort Intzedin zbudowany w 1870 roku, został on nazwany od najstarszego syna sułtana. W jego celach na początku XX wieku były więzione wpływowe osobistości polityczne i tam zostali zabici jedni z pierwszych więźniów politycznych. Fort wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest obecnie wykorzystywany jako miejsce organizowania koncertów na otwartym powietrzu i innych wydarzeń.

Na szczycie góry dominującej nad zatoką Souda można również zobaczyć starożytne miasto Aptera, które w starożytności było jednym z najważniejszych miast - państw zachodniej Krety. Miasto zostało założone w VIII w. p.n.e. i opuszczone ostatecznie w VII w. n.e., początkowo z powodu silnego trzęsienia ziemi, a następnie z powodu kolejnych najazdów arabskich.

Po południowo-wschodniej stronie zatoki znajduje się jedna z najlepszych plaż w okolicy, Almyrida. Podróż statkiem do tego miejsca trwa około godziny i statek zakotwiczy w pobliżu plaży, tak aby można było popływać w lazurowych wodach. Podczas gdy góry półwyspu Apokoronas dominują nad zatoką, wiele miejsc oferuje widoki, które zapierają dech w piersiach. Kiedy nacieszycie się skokami ze statku do przeczystej wody, będziemy kontynuować naszą podróż do Marathi, starożytnego Minoa, które było jednym z dwóch portów w starożytnym Aptera.

Na otwartych pokładach statku oferowane są rozrywki dla dzieci prowadzone przez animatorów. Dzieci przeżyją wspaniałą przygodę piracką uczestnicząc w różnych zabawach, takich jak poszukiwanie zaginionego skarbu, zabawy z pistoletami wodnymi, malowanie twarzy, wyścigi w workach itp. Piękny statek piracki, widok wybrzeża, uprzejma, przebrana po piracku załoga przeniesie Państwa i wasze dzieci w inne czasy.

Self-service-Bar czynny jest przez cały czas trwania rejsu, dzięki czemu możecie Państwo spożyć smaczny posiłek z orzeźwiającą sałątką, z winem lub napojami bezalkoholowymi, kawą, lodami, itp.

Podróżując w kierunku północno - zachodniej części zatoki, widoczne są strome zbocza półwyspu Akrotiri, które w niektórych miejscach tworzą piękne plaże, takie jak Marathi i Loutraki.

 Do Marathi przybędziemy około godz. 12:30 i pozostaniemy około dwóch godzin. Piaszczysta plaża w połączeniu z płytką wodą i ochroną przed wiatrem meltemi - ze względu na jej lokalizację - czynią ją idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Można pozostać na pokładzie dla relaksu i coś zjeść lub wysiąść.

Przed zejściem ze statku w Marathi, proszę uzyskać informacje dotyczące dokładna godzina wypłynięcia statku.

Można wrócić na statek w dowolnym momencie, ale najpóźniej na dziesięć minut przed jego wypłynięciem.

Naszym następnym celem jest malownicze Loutraki, które położone jest w południowo-wschodniej części półwyspu Akrotiri. Jest to zamknięta zatoka między dwoma wzgórzami, otoczona niemal ze wszystkich stron przez wybrzeża klifowe, a znajduje się tam również osada. Statek zakotwiczy trochę dalej w zatoce, aby można było cieszyć się nurkowaniem i pływaniem w tych krystalicznych wodach.

Wypływając z Loutraki, bedzięmy przepływać w pobliżu wysepek położonych w zatoce Souda, wysepka Souda stoi jak strażnik w wejsciu do portu i jeszcze jedną małą, prawie okrągłą wysepkę położoną w pobliżu, która na mapach weneckich wymeniona jest jako „Wyspa królików”.

Ze względu na swoje strategiczne położenie Kreta była w historii miejscem pożądanym i wreszcie zdobywanym przez wiele narodów, ale przede wszystkim przez Wenecjan i Turków. Spośród nich  Wenecjanie szczególnie zadbali o budowę dziesiątek twierdz w kluczowych miejscach wyspy i na wysepkach położonych wokół niej. Fortece te służyły do kontrolowania okolicy i szlaków wodnych. Na wysepce Souda znajduje się twierdza wenecka, Fortezza, zbudowana w 1571 r. n.e. Przed wybudowaniem tego fortu Intzedin był jedynym zamkiem tego regionu, który przez wieki chronił wejście do portu Souda i Chania.

Wyspa jest powiązana z historią kreteńską i kreteńską walką o wyzwolenie, ponieważ przez cały czas trwania okupacji tureckiej, gdy wyspa była pod zarządem weneckim, stanowiła schronienie dla prześladowanych rewolucjonistów.

Pierwszy raz podniesiono tu grecką flagę 1 lutego 1913 r. (przed formalnym przyłączeniem Krety do Grecji).

Souda do dzisiaj jest istotnym strategicznym punktem i znajduje się tutaj ważna grecka baza morska. 

Nasyceni pięknymi widokami i zachwyceni tą ekscytującą przygodą morską, wrócimy do portu Souda około godz. 17:00.

Miłej podróży i dobrej zabawy!