O NAS

NASZA FIRMA OD 27 LAT ZABIERAMY NASZYCH PASAŻERÓW DO MIEJSC ICH MARZEŃ!

Wszystko zaczęło się 27 lat temu latem 1995 roku, kiedy nasza firma po raz pierwszy zorganizowana całodzienny rejs z Kissamos na legendarną wyspę piratów Imeri Gramvousa i egzotyczną Balos Lagoon

Dzięki ciężkiej pracy, entuzjazmowi, poczuciu odpowiedzialności i szacunku dla naszych gości i środowiska, rejs ten stał się wielkim sukcesem i przyciąga coraz więcej turystów każdego roku. Aby móc służyć naszym gościom, stopniowo kupowaliśmy więcej statków, a w ciągu 10 lat (2005) utworzyliśmy konsorcjum firm morskich GRAMVOUSA BALOS CRUISES. Konsorcjum opracowało dwa kolejne rejsy, całodzienny rejs piracki i ekscytujący wieczorny rejs w zatoce Souda w Chanii. W końcu jeszcze dwa rejsy zostały dodane do naszej listy: jeden z Ierapetra na urokliwą wyspę Chrysi (Gaidouronisi), a drugi z Makris Gialos na egzotyczną wyspę Koufonisi.  Gramvousa, Balos i Chrysi to trzy wyjątkowo piękne rezerwaty przyrody, objęte europejską siecią NATURA 2000

Założyciele naszego Konsorcjum, eksperci w branży morskiej i turystycznej, zawsze mieli jeden cel: zaoferować całodzienne rejsy wzbudzające zainteresowanie, połączyć bezpieczeństwo z rozrywką i pozwolić Ci się zrelaksować i odkryć egzotyczne miejsca. 

Dwie dekady od naszego pierwszego rejsu i po obsłużeniu setek tysięcy zadowolonych klientów, nasze Konsorcjum zdobyło silną pozycję w sektorze całodziennych rejsów i jest obecnie największym tego typu w Grecji. W marcu 2015 roku w związku z rozszerzaniem swojej działalności o kolejną prefekturę (Lasithi), nazwa konsorcjum została zmieniona na CRETAN DAILY CRUISES. Teraz składa się z 9 przedsiębiorstw morskich i posiada 10 statków turystycznych (200-1200 pasażerów).

CRETAN DAILY CRUISES oferuje kilkadziesiąt miejsc pracy, wzmacnia lokalną gospodarkę, przyczynia się rozwoju wrażliwości społecznej na rzecz ochrony środowiska, sponsoruje różne imprezy kulturalne, społeczne i sportowe, bierze udział w ochronie dziedzictwa kulturowego i pomaga turystycznej promocji Grecji. Nasze statki są w pełni zgodne z obowiązującym prawodawstwem krajowym i europejskim w zakresie ochrony środowiska morskiego i są wyposażone we wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

Dzięki jego dużym, wygodnym statkom, które łączą miłą załogę, pyszne dania kuchni kreteńskiej, place zabaw i rozrywki dla dzieci, CRETAN DAILY CRUISES nadal robi to, co umie najlepiej: zapewnia jakość i bezpieczeństwo na pokładzie i oferuje fantastyczne, niezapomniane wycieczki do małych rajów na ziemi!