PROFIL SPÓŁKI

TRZY DEKADY PODRÓŻY DO RAJSKICH KRAIN

Wszystko zaczęło się około 30 lat temu,

kiedy to latem 1995 roku statek naszej Spółki jako pierwszy wyruszył w zorganizowany, jednodniowy rejs z Kissamos-Chania do egzotycznej laguny Balos i na legendarną wyspę piratów, Gramvousa.

Dzięki ogromnej pracy, pasji, poczuciu odpowiedzialności oraz szacunku dla pasażera i dla środowiska rejsy te stały się wielkim sukcesem i z roku na rok przyciągały coraz więcej gości. Z czasem więc, aby obsłużyć rosnącą liczbę odwiedzających, Spółka zwiększyła liczbę statków i wzbogaciła swoją ofertę o kolejne cele podróży.

Efektem tego rozwoju było powstanie w ramach Spółki dwóch konsorcjów przedsiębiorstw morskich: 

1. CRETAN DAILY CRUISES, obsługującego rejsy z Kissamos do Balos i na wyspę Gramvousa oraz z Souda do zatokę Souda.

2. CHRISSI DAILY CRUISES, obsługującego rejsy z Jerapetry na wyspę Chrissi oraz z Heraklion na wyspę Dia.

Celem doświadczonych w żegludze i turystyce założycieli Spółki było od początku – i jest do dziś – oferowanie jednodniowych rejsów, które łączą w sobie ciekawy przekaz, rozrywkę i bezpieczną podróż, z dużą ilością czasu na relaks oraz odkrywanie unikalnych i niedostępnych miejsc o egzotycznym pięknie. Balos i Gramvousa, Chrissi i Koufonisia są ostojami dzikiej przyrody, rezerwatami przyrody i obszarami o szczególnych walorach przyrodniczych, włączonymi do europejskiego programu NATURA 2000.

Dziś, po upływie około trzech dekad od pierwszego rejsu, z setkami tysięcy zadowolonych pasażerów, Spółka zajmuje czołową pozycję w dziedzinie rejsów jednodniowych. Konsorcja Spółki stanowią czołówkę wśród statków pasażersko-turystycznych w Grecji – zarządzają dziewięcioma (9) spółkami morskimi i posiadają dziewięć komfortowych statków pasażersko-turystycznych o pojemności od 250 do 1200 pasażerów, które oferują wyśmienite jedzenie, napoje i inne usługi. Na statkach spółki stosowane są wszystkie środki niezbędne do ich bezpiecznej eksploatacji, a także do ochrony środowiska morskiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi i europejskimi.

Spółka zatrudnia około 200 pracowników, wspiera lokalną gospodarkę i prowadzi działalność z zachowaniem wrażliwości społecznej na ochronę środowiska naturalnego. Jest sponsorem działań społecznych, kulturalnych i sportowych oraz wspiera działania na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego, przyczyniając się tym samym do promocji turystycznej kraju.

Z niesłabnącą pasją, energią i entuzjazmem, a także dzięki wieloletniemu doświadczeniu, Spółka kontynuuje to, co potrafi robić najlepiej: oferuje wspaniałe wycieczki i niezapomniane wrażenia z pobytu w rajskich krainach, dbając o bezpieczeństwo i wysoką jakość usług!