CELE PODRÓŻY

1.CAŁODZIENNY REJS Z KISSAMOS DO GRAMVOUSA I BALOS

WENECKIE SZLAKI I EGZOTYCZNE PLAŻE

Gmina Kissamos zajmuje zachodnią część Krety. Rozciąga się na powierzchni 334,18 km i ma 12 000 mieszkańców. Stolicą tej gminy jest nowoczesna nadmorska miejscowość Kissamos (lub Kasteli), która zachowała swój malowniczy charakter (www.kissamos.gr).

Nasze statki odpływają codziennie (maj-październik) z portu w Kissamos i kierują się w stronę wyspy Imeri Gramvousa. Podczas naszej godzinnej podróży, będziesz miał okazję podziwiać imponujący krajobraz stromych skał i wzgórz, niekończących się błękitnych wód i małych ukrytych plaż.

Bardzo wyjątkowa atmosfera na wyspie Gramvousa wynika z jej lokalizacji, natury, legend z nią związanych oraz długiej historii. Legendarny zamek na wyspie Gramvousa został zbudowany w 1579 roku przez Wenecjan na szczycie stromej skały. Jego majestatyczne piękno w połączeniu z panoramicznym widokiem i związanymi z nim legendami ukrytego skarbu piratów są dobrymi powodami, aby go odwiedzić. Dodatkowo nie będziesz mógł się oprzeć przed kąpielą w krystalicznie czystej i błękitnej wodzie otaczającej wyspę Gramvousa. Po naszym 2-godzinnym pobycie, statek wyruszy na Lagunę Balosi dotrze tam około 20 minut później.

Bez względu na to, jak dobre opinie czytałeś i jak wiele imponujących zdjęć widziałeś ... nic nie można porównać do tego, co poczujesz, gdy postawisz stopę na Balos! Będziesz mógł chodzić po spokojnej lagunie, kąpać się w ciepłej, płytkiej, szmaragdowej wodzie, położyć się na złotej plaży, zrelaksować się w słońcu i podziwiać piękny krajobraz składający się ze skał i wzgórz, które wznoszą się wysoko nad głową ...! Zatrzymamy się w tym egzotycznym miejscu na około 3 godziny.

Gramvousa i Balos to dwa bardzo piękne rezerwaty przyrody, objęte europejską siecią NATURA 2000!

2. CAŁODZIENNY REJS PO ZATOCE SOUDA (WYCEPKA SOUDA, ALMIRÍDA, MARATHI, LOUTRAKI

EKSCYTUJĄCA PIRACKA PRZYGODA

Souda to nadmorskie miasto, które należy do gminy Chania i zajmuje całą północno-zachodnią część zatoki Souda, która jest największym i najbezpieczniejszym naturalny portem na Morzu Śródziemnym http://www.chania.gr/municipality/desoudas/de-souda.html

Nasz statek piracki "BLACK PEARL" odpływa prawie codziennie (od połowy maja do połowy października) z głównego portu Souda na wspaniałą morską przygodę wokół zatoki. Podczas tego rejsu będziesz mógł podziwiać wysepkę Souda i słynny wenecki zamek, który jest jednym z najważniejszych w Krecie. Najpierw zatrzymamy się w Almirida, gdzie będzie można popływać w pobliżu plaży, następnie zakotwiczymy w Marathi, która jest jedną z najpiękniejszych plaż w Chanii. Naszym kolejnym celem będzie Loutraki, gdzie będziesz mógł popływać w krystalicznie czystych wodach.

W czasie naszej podróży dzieci są w rękach doświadczonego animatora. Najmłodsi zamienią się w piratów, będą rysować i uczestniczyć w grach grupowych, takich jak poszukiwanie skarbów, wojna na pistolety na wodę, malowanie twarzy itp. 

W tym samym czasie możesz cieszyć się rejsem statku, bawić z przyjaciółmi, wypić drinka lub spróbować pysznego jedzenia, które jest serwowane przez naszą załogę przebraną w stroje piratów.

3. WIECZORNY REJS Z MUZYKĄ I TAŃCAMI W ZATOCE SOUDA

NIESAMOWITA IMPREZA

Tych, którzy szczęśliwe chwile swojego życia pragną przeżyć w wyjątkowy sposób, informujemy, że na naszym statku w Souda organizujemy prywatne, wyjątkowe imprezy i bajeczne śluby, chrzty oraz inne imprezy towarzyskie (Info tel. 0030 28220 22888/24344, Email:info@cretandailycruises.com).

4. CAŁODZIENNY REJS Z IERAPETRA NA WYSPĘ CHRISSI

ZŁOTY RAJ

Wycieczka z Ierapetra do bezludnego raju Chrissi (Gaidouronisi) organizowana jest codziennie (od połowy maja do końca października) i trwa około 45 minut. Cała wyspa jest pięknym rezerwatem przyrody, który jest objęty europejską siecią ΝΑΤURΑ 2000. Ma jedyny w Europie niepowtarzalny las cedrowy, plaże z krystalicznie czystymi błękitnymi wodami, niezliczoną liczbą muszli, bogatą florą i fauną, złotym piaskiem i pięknymi kolorami! Ten tropikalny raj na ziemi jest najbardziej wysuniętym na południe parkiem przyrody w Europie i zasługuje na swoją reputację "Diamentu Morza Śródziemnego". Będziesz miał okazję do zwiedzania wyspy, skorzystania z tropikalnej wody, będziesz mógł się zrelaksować i marzyć ....!

5.  CAŁODZIENNY REJS Z MAKRIS GIALOS DO KOUFONISI

NIEBO NA ZIEMI DLA NIELICZNYCH SZCZĘŚLIWCÓW

Nasza podróż z Makris Gialos do bezludnego raju Kufonisi trwa około godziny i jest organizowana codziennie od połowy maja do połowy października. Wyspa ta ma 36 wspaniałych plaż z drobnym złotym piaskiem i krystalicznie czystą szmaragdową wodą .

Jeśli interesujesz się archeologią, możesz odwiedzić wysunięty najdalej na południe starożytny teatr kamienny w Europie, a także dużą starożytną willę, rzymską łaźnię itd.

Będziesz mógł popływać, pospacerować lub zrelaksować się w tym opuszczonym raju ...