FAUNA

W wodach wokół Chrissi, odmiany i populacji gatunków morskich ciągle przybywa, bo wody te są bardzo płytkie.  Większość gatunków zwierząt na wyspie występuje w całym basenie Morza Śródziemnego i żaden z nich nie jest niebezpieczny dla ludzi.  Żółwie morskie Karetta Caretta Caretta- zaobserwowano wiele razy na tej wyspie, ale żadne jaja nie zostały tam złożone. Wreszcie występuje tu ponad 120 zarejestrowanych gatunków ptaków, większość z nich to wędrowne, które zatrzymują się na wyspie na odpoczynek przed dalszą podróżą. 

Chrissi ma piękne plaże ze szmaragdową wodą, płytkie zatoki i piaszczyste plaże z niezliczoną liczbą muszli, bogactwo flory i fauny, drobny złoty piasek i piękne kolory odbijające się w morzu. Dzięki jej pięknemu i nienaruszonemu ekosystemowi, Chrissi została objęta europejską siecią obszarów chronionych (NATURA 2000). 

SKAŁY I SKAMIENIAŁOŚCI

Główne skały Chrissi zostały stworzone przez podwodną erupcję wulkanu miliony lat temu, gdy jego lawa została zestalona. Gdy przespacerujesz się po tej wyspie, będziesz pod wrażeniem kolorów kamieni, które są głównie szaro-zielone, kasztanowe i czarne. Jednak największa część wyspy jest pokryta drobnym złotym piaskiem.

49 rodzajów skamieniałości (korale, muszle morskie, skorupiaki, jeżowce), które zostały znalezione na wyspie są pochodzenia morskiego. Zostały one odbite na wulkanicznych kamieniach 350 000-70 000 lat temu, gdy Chrissi było jeszcze zanurzone pod morzem.  Północna strona jest pełna muszli (Belegrina, Chatzivolakas, Kataprosopo), ale po wschodniej stronie plaży północnej jest ich tak wiele z nich, że stanowią one jeden z głównych cech wyspy.