WYCIECZKA

CAŁODZIENNY WYCIECZKA Z IERAPETRA NA WYSPĘ CHRISSI

Ierapetra, najdalej na południe położone miasto w Europie, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na Krecie i czwartym pod względem liczby ludności jej miastem. Aby uzyskać informacje na temat kultury, historii i natury idyllicznej miejscowości Ierapetra i jej pięknej okolicy, zobacz: https://www.ierapetra.gr/index.php/en/

Na wyspę Chrissi nasze statki wypływają z portu Ierapetra. Wyspa Chrissi (Gaidouronisi) znajduje się około dziewięciu mil morskich na południe od Ierapetra. Ze względu na bezkresne piękno i zachowany ekosystem została włączona do europejskiego programu ochrony przyrody NATURA 2000. Jest to także Rezerwat Dzikich Zwierząt. Ze względu na zachowanie jej naturalnego środowiska na wyspie nie ma dróg, co może być utrudnione dla osób mających problemy z poruszaniem się.

 CODZIENNE KURSY
Nasze rejsy odbywają się codziennie od maja aż do października, różne wyjazdy od 10.00 do 12.30, następującymi turystycznymi -  pasażerskimi statkami: «ARISTOVOULOS», « CHRYSI EXPRESS », « BALOS EXPRESS », « PORTO GRAMVOUSA».
Uwaga: Harmonogram może się zmienić w zależności od sezonu.
Proszę pytać w naszych kasach biletowych o dokładne godziny wypływania statków i ich powrotu do portu (info tel. +30 28420 20008/ 89988,  info@chrissidailycruises.com). 
Pasażerowie muszą być obecni w strefie wejścia na pokład w porcie Ierapetra 40 minut przed odlotem.
 
Naszym priorytetem jest oferowanie wspaniałych przeżyć wakacyjnych w ziemskich rajach. Zalecamy, aby przed podróżą uwzględnić prognozę pogody.
 
Aby chronić naturalny ekosystem wyspy Chrissi, tego lata zejście na ląd jest blisko brzegu, a pasażerowie będą musieli przepłynąć niewielką odległość, aby dotrzeć do plaży. Rejs daje uczestnikom możliwość poznania wspaniałych plaż wyspy, ponieważ statek zbliża się w pobliżu plaż, aby ułatwić dostęp pasażerom, którzy chcą dotrzeć na wyspę pływając. Dostęp do stałego lądu wyspy jest zabroniony.
 
  
 
  
 
CENY BILETÓW (bez posiłków)
•   Pasażerowie w wieku do 2 roku życia podróżują za darmo.
•   Pasażerowie w wieku od 3 do 12 lat płacą 13 €
•   Pasażerowie w wieku od 13 lat wzwyż płacą 27 €
 
Powyższe ceny biletów (bez posiłków), zawierają VAT i inne opłaty oraz pisemny przewodnik w Państwa języku.
 
Zarezerwuj rejs szybko i łatwo za pośrednictwem naszej strony internetowej www.cretandailycruises.com (link: https://booking.cretandailycruises.com)
otrzymaj bilety e-mailem na dzień przed wyjazdem
 
Możesz również kupić bilety w następujący sposób:
 • Po przybyciu na nasze statki, nawet w dniu podróży (w zależności od dostępności).
 • Od wszystkich współpracujących z nami biur podróży. W dniu wyjazdu możesz przekazać nam dokumenty rezerwacji dostarczone przez biuro podróży, a my wydamy Ci bilety.
 • W naszych kasach biletowych w Ierapetra, bez rezerwacji, w dniu wycieczki (w zależności od dostępności).
KASY BILETOWE
Nasze kasy biletowe w Ierapetra znajdują się:
1. Siedziba: Mich. Kothri 46 i Markopoulou 91 (obok hotelu EL GRECO)
2. Kyrva 25 (obok pizzerii LA STRADA)
3. Kyrva 14 (naprzeciwko stacji TAXI)
4. Nikolaou Vasarmidis & Stratigou Samuel (naprzeciwko I Szkoły Podstawowej w Ierapetra)
5. Droga krajowa Agios Nikolaos-Ierapetra (7 km przed Ierapetra, stacja benzynowa ECO)

Nasza kasa sprzedaży  biletów znajduje się  również w porcie Makris Gialos -Ierapetra.

 
 CO NALEŻY WIED
 • Rejs daje uczestnikom możliwość poznania wspaniałych plaż wyspy, ponieważ statek zbliża się w pobliżu plaż, aby ułatwić dostęp pasażerom, którzy chcą dotrzeć na wyspę pływając. Dostęp do stałego lądu wyspy jest zabroniony.
 • Samoobsługowy bar restauracyjny na statku jest otwarty przez cały rejs, dzięki czemu można delektować się wyśmienitym posiłkiem (danie główne, sałatki, wino, przekąski, kawa, napoje bezalkoholowe, lody, itp.). Możesz również wziąć posiłek w pakiecie na pobyt na wyspie
 • Można również płacić kartą kredytową za zakupy dokonywane na naszych statkach.
 • Kapelusz, krem przeciwsłoneczny i wygodne buty są niezbędne przy wysokich temperaturach, szczególnie w miesiącach letnich.
 • W porcie Ierapetra znajduje się bezpłatny parking samochodowy.
 • Tych, którzy szczęśliwe chwile swojego życia pragną przeżyć w wyjątkowy sposób informujemy, że na naszych statkach w Chrissi oraz w Koufonisi organizujemy wyjątkowe i bajeczne śluby, chrzty oraz inne imprezy towarzyskie (Info tel. 0030  28420 20008)

 

SZCZEGÓŁOWY OPIS 

View the island on google map.

Wyspa Chrysi jest cudem natury na wodach Morza Libijskiego, powstałym w wyniku erupcji podmorskiego wulkanu 350 tys. lat temu.
 

a powierzchnię 4743 kilometrów kwadratowych i maksymalną wysokość 27 m. Jest to wyspa słynna ze swoich tropikalnych wód wyczerpujących całą paletę kolorów niebieskiego i zielonego. Znana wszedzie  ze swych złocistych plaż, dzięki którym otrzymała swoją nazwę Chrissi [Złota], ale także z chronionego lasu, z dużymi drzewami cedrowymi w wieku ponad 200 lat. Jest to raj tropikalny na ziemi, który stanowi najbardziej na południe wysunięty park naturalny w Europie i dlatego została słusznie nazwana "diamentowym kamieniem Morza Śródziemnego". 

Przy dźwiękach przyjemnej muzyki przemierzamy całą trasę na południe, na pogranicze Europy i Afryki, w objęcia Morza Libijskiego. Towarzyszą nam mewy srebrzyste, czujnie pilnujące niedostępnych granic wyspy. Podróż z portu Ierapetra do egzotycznej Chrissi trwa około godziny.

 

Las cedrowy znajdujący się na środku wyspy, ma powierzchnię 350 akrów, średnio 14 drzew na akr, a średni wiek drzew to 200 - 300 lat, obejmuje on około ¼ powierzchni wyspy. Drzewa te są rzadką odmianą cedry Libanu, osiągają wysokość do 10 m, a ich pień ma średnicę do 1 metra. Cedry posiadają system korzeniowy, który rozwiaja się w promieniu co najmniej dwukrotnie większym od ich wysokości. Poza korzeniami głównymi występuje bardzo duża ilość drobnych korzeni tworzących gęsty kompleks, które utrzymują piasek. 

Im bliżej dopływamy, tym bardziej ciemny błękit morza ustępuje miejsca coraz jaśniejszym jego odcieniom. Wokół wyspy znajdują się płytkie zatoki i piaszczyste plaże usiane muszlami, jedna z charakterystycznych cech wyspy.  W spokojnych, turkusowych wodach otaczających wyspę można pływać i nurkować na różne sposoby.  Brzeg wyspy nie jest dostępny dla statków, ale uczestnicy rejsu mogą z bliska podziwiać jej wspaniałe plaże – statek zatrzymuje się na tyle blisko, że do plaży można podpłynąć o własnych siłach.

Wokół wyspy znajdują się płytkie zatoki i piaszczyste plaże usiane muszlami, jedna z charakterystycznych cech wyspy.  W spokojnych, turkusowych wodach otaczających wyspę można pływać i nurkować na różne sposoby.
Najbardziej znana na wyspie jest plaża Chrissi Ammos (Belegrina) z lazurową wodą, położona w północnej części wyspy. Inne malownicze zatoki to Hatzivolakas na północnym zachodzie, Fokiospilo na północnym wschodzie, Treis Vagies na południowym wschodzie, Kataprosopo na wschodzie oraz południowa plaża w „Vougiou Mati”.

W zależności od pogody statek zakotwiczy od zawietrznej strony w pobliżu wybranej plaży, żeby umożliwić podróżującym kąpiel w krystalicznie czystej wodzie.

Następnie podczas rejsu wokół wyspy po lazurowych wodach Morza Libijskiego można będzie podziwiać od strony morza widok wyspy i jej pięknego wybrzeża.

Będziecie Państwo pod wrażeniem barw skał, które są głównie szaro - zielone, czerwono - brązowe, czarne, itp, natomiast większa część wyspy, pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Podstawowe skały Chrissi zostały stworzone przez krzepnięcie lawy, która wylała się z wulkanu podmorskiego miliony lat temu. 49 rodzajów skamieniałości (korale, muszle, ślimaki morskie, jeżowce), które zostały znalezione na wyspie, jest pochodzenia morskiego. Odcisnęły się one na wulkanicznych skałach 350.000 - 70.000 lat temu, gdy Chrissi znajdowała się jeszcze pod wodą. Północne wybrzeża są pełne muszli (Belegrina, Chatzivolakas, Kataprosopo), zwłaszcza we wschodniej części północnego wybrzeża jest ich tak dużo, że stanowią jedną z cech charakterystycznych wyspy.

W zależności od pogody statek ponownie zakotwiczy w pobliżu wybranej plaży, gdzie podróżujący będą mogli rozkoszować się widokiem lazurowej wody. Chętne osoby mogą także podpłynąć do plaży o własnych siłach.

Do ochrony środowiska naturalnego poza moralnym obowiązkiem, zobowiązuje nas również nałożony ścisły krajowy i europejski systemem ochrony.

Zabrania się więc:

 • Jakiejkolwiek formy zanieczyszczania
 • Przemieszczania się zwiedzających poza wyznaczonymi ścieżkami i plażami
 • Zbierania kamyków, skamieniałości, muszli, starożytnych artefaktów,
 • Zbierania roślin i zwierząt
 • Kempingowania w nieprzeznaczonych do tego miejscach
 • Rozpalania ognia
 • Palenia papierosów w zaroślach i na obszerze zalesionym

To wycieczka marzeń, podczas której piękne widoki przyrody oraz kąpiel w krystalicznie czystym morzu dopełnią niezapomnianych wrażeń. 

Relaks, spokój, uczucie tropikalnej przygody!

Ulubiony cel...

Przed zejściem ze statku w Chrissi, proszę uzyskać informacje dotyczące dokładna godzina wypłynięcia statku. Uprzejmie prosimy, aby być na statku co najmniej 10 minut przed odlotem.

Miłej podróży i dobrej zabawy!