INFORMACJA

JEDNODNIOWY REJS Z POSIŁKIEM I NAPOJAMI
Z HERAKLIONU NA WYSPĘ DIA

Dia jest położona 7 mil morskich na północny wschód od miasta Heraklion. Dzięki pięknu jej natury i nienaruszonemu ekosystemowi wyspa została objęta europejskim programem sieci obszarów chronionych NATURA 2000.
Dzięki swojemu korzystnemu położeniu Dia jest chroniona przed silnymi wiatrami, co czyni ją doskonałym celem wycieczek nawet w wietrzne letnie dni.

PLAN REJSU

Oferujemy rejsy codziennie, od kwietnia do października. Nasz statek „BALOS EXPRESS” wypływa z portu w Heraklionie o 9:00 rano i wraca tam o 14:30. W każdą środę tylko dla osób dorosłych.


SZCZEGÓŁOWY OPIS REJSU

Sprawdź położenie wyspy na mapie


Wypływamy z portu w Heraklionie (przed Policją Portową) o 9:00 i płyniemy przez około 45 minut po krystalicznie czystych wodach Morza Kreteńskiego.

Nasz statek jest duży i przestronny, dzięki czemu podróż jest komfortowa i przyjemna. Restauracja-bar na statku (samoobsługowa) jest czynna przez cały rejs. W trakcie rejsu można delektować się śniadaniem i podziwiać niepowtarzalne widoki kreteńskiego wybrzeża przy rytmach muzyki granej przez DJ-a na statku.

Mała, niezamieszkana wyspa Dia, choć położona blisko ośrodków miejskich, oferuje odwiedzającym dzikie, autentyczne piękno i wyjątkowe wrażenia. Z daleka wyspa wygląda jak gigantyczny krokodyl lub jaszczurka. W miarę przybliżania się do niej otaczające ją wody przybierają ciemnoniebieską barwę.

Cumujemy w przepięknej zatoce Agios Georgios, blisko wybrzeża, gdzie można popływać w krystalicznie czystej wodzie. 

Oferujemy wynajem sprzętu do uprawiania sportów wodnych, w tym kamizelki ratunkowe, deski, maski, fajki, płetwy, piłki i inne akcesoria. 

Dia nie posiada żadnej infrastruktury poza małym kościółkiem Wniebowstąpienia Pańskiego.


Z wyspą związanych jest wiele legend i lokalnych opowieści o starożytnych bogach, ludziach i wydarzeniach historycznych, które ukształtowały jej magiczną aurę. Jacques-Yves Cousteau, słynny oceanograf i odkrywca, prowadząc badania na tutejszych wodach, odkrył tu starożytne wraki statków i ruiny portu minojskiego, prawdopodobnie najważniejszego portu Knossos. 

Maksymalna wysokość terenu na wyspie wynosi 266 metrów. Można ją zwiedzać pieszo, podziwiając różnorodne formacje skalne i garigi, krzewy, strome klify i niekończący się błękit morza, które składają się na dziki, magiczny krajobraz wyspy! 

W godzinach 12.00 - 13.30 w restauracji samoobsługowej na pokładzie oferujemy Państwu darmowe posiłki i napoje (wybór dań zimnych, sałatki, owoce, kawa, napoje bezalkoholowe, piwo).
Ciesz się jedzeniem i napojami na pokładzie, rozkoszuj się muzyką, tańcz, baw się dobrze, przeżyj piękne i inne doświadczenia.

O godzinie 13.45 statek wypłynie do portu w Heraklionie, gdzie zawinie o godzinie 14.30.

Czas, który u nas spędzisz, napełni Cię dobrą energią oraz pięknymi obrazami i chwilami, jakie dała Ci wyspa i wyjazd.

Będzie nam miło gościć Państwa ponownie na naszych rejsach!